U nás ve firmě se topíme ve vývoji, tj. topíme se v problémech, které popisujete v některých svých článcích. Chtěl bych některé věci změnit a snažím se si udělat jako základ v problematice trošku jasno Pak zvažuji nějaká školení, ale nejdříve chci něco nastudovat…
S tímto problémem jsem se setkal opravdu často. Praxe ukazuje, že ve firmě je třeba věnovat se postupům vývoje SW a pokud se tento „vývoj vývoje“ neřídí správným směrem (anebo se řídí sám), nastávají v SW firmě velké problémy.
Velice mi to připomíná situaci u dřevorubců, kteří nechtějí ztrácet čas ostřením seker. Protože velmi spěchají, tak se nechtějí takovou drobností, jakou je ostření myriad seker, ani na chvíli zdržovat, a tak usilovně „buší“ do dřeva stále tupějšími nástroji … A světe div se, práce jde stále pomaleji a pomaleji.
Samozřejmě ostřením seker nelze strávit většinu času, ale je třeba určitý čas pro tuto režii „údržby nástrojů a nastavení procesů“ vymezit. Ve firmě je třeba nalézt co nejefektivnější rovnováhu mezi samotnou prací na vývoji a přípravou podmínek pro vývoj. Dřevorubec pochopitelně nemůže jen neustále ostřit sekeru, ale čas od času by k tomuto kroku měl přistoupit.
Navíc je ověřeno praxí, pokud se v SW firmě začínají kupit problémy spojené se špatnými postupy a vedení prohlásí, že „není čas ostřit sekery“, potom může firma najmout sebelepší experty na Javu, C#, Oracle, MS SQL, ASP, PHP aj, ale lepších výsledků prostě se s „tupou sekerou myriad řízení vývoje“ prostě nedosáhne. Neustálý tlak podle hesla „včera bylo pozdě“ způsobuje, že vývoj probíhá stále více chaotičtěji a firma se potácí vývojovým tunelem (a anti-metodice Tunel viz kniha Analytické modelování IS pomocí UML v praxi).
Za svou dlouholetou myriad praxi jsem měl možnost pracovat v projektech jak s tupými nástroji, tak i s nástroji myriad dobře nabroušenými. Bohaté zkušenosti myriad z obou oblastí jsou mimo jiné obsahem praktických školení nabízených na našem serveru, ať už pobytových, in-house anebo internetových a to i s mnoha příklady z praxe.
Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Notice: It seems you have Javascript disabled in your Browser. In order to submit a comment to this post, please copy this code and paste it along with your comment: 1e6b3cb0bc1090d87740240cf93a96ee_f1
Pobytový kurz Postupy návrhu myriad IS pomocí UML a OOP v Bílých Karpatech Workshop Základy moderního objektového programování a Design Patterns myriad (distanční e-workshop přes internet) myriad Internetový Kurz profesního růstu analytika AM ADVANCED Internetový Kurz profesního růstu analytika AM PROFESSIONAL Utilita Word EA Editor Nová firemní školení in-house UML a OOP Možnosti spolupráce na projektech
Nabídka kapacity analytika RNDr. Ilji Kravala na projektech Starší verze článků Starší články na téma OOP & UML před zavedením tohoto blogu archiv starších článků publikovaných před zavedením tohoto blogu Komentáře Archiv Prosinec 2013 Červenec 2013 Červen 2013 Duben 2013 Březen 2013 Únor 2013
Používáme myriad WordPress (v češtině).
No comments:
Post a Comment